"אורה סומא והצ'אקרות "
מאת: רננית הילה פלדמן


"נר ה' נשמת אדם"
אורה, משמעותה: אור, הילה (אורה), וגוף האור הסובב את הגוף, ומייצגים את הנשמה.
סומא, משמעותה: גוף, או אנרגיות חיות (LIVING ENERGIES ).

אורה – סומא : זהו הגשר והקשר בין הגוף והנפש, הגופים האנרגטיים והגוף הפיזי.אורה – סומא כשיטת ריפוי עוסקת בהחזרת האיזון האנרגטי לגוף על רבדיו השונים על מנת ליצור בריאות ומעבר לכך, גדילה במודעות, צמיחה רוחנית.
גוף ונפש אחוזים זה בזה. ואנו יודעים היום ששורש הריפוי מתחיל בנפש, ברוח, בנשמה ובאור.
"WELL BEING IS WELL BALANCED "   (וויקי דבורה וול, מייסדת האורה – סומא).
מכתבים עתיקים אנו יודעים שקיימת בגוף מערכת צ'קרות.


מהי צ'קרה?
בסנסקריט פרוש המילה הוא: גלגל או מעגל. והכוונה למעגלי אור ואנרגיה או: תחנות אנרגיה.
קיימות 7 צ'קרות עיקריות הממוקמות הן בקדמת עמוד השדרה והן מאחוריו.
הצ'קרות הן הבסיס, הגרעין של ההילה (אורה) וכדי להבטיח שהאנרגיות יזרמו פנימה בהרמוניה, שנהיה מכווננים ומאוזנים (גוף,
נפש, רוח) , לשם כך כל צ'קרה צריכה להיות פתוחה במלואה ומאוזנת.

עבודת הריפוי של "אורה – סומא" מתחילה כאן.
כל צ'קרה שולטת על אזור מסוים בגוף ונראית בצבע מסוים. על ידי הוספת הצבע המתאים, שאורך הגל שלו הוא המפתח לצ'קרה שזקוקה לעזרה, התדר הזה מחזק מעצים ומבריא אותה וכך עוזר להחזיר את תהליכי השיקום והריפוי בתאי הגוף.
"אורה – סומא" עובדת בתהודה סימפתטית : דומה ירפא דומה. היא עוזרת להחזיר לגוף ולצ'קרות את התדר הבריא על מנת להשיג מקסימום תפקוד. במערכת בקבוקי הריפוי של "אורה – סומא" קיים סט בקבוקי הצ'קרות שנועד לעזור להחזיר את האיזון והתפקוד לאותן צ'קרות.

צ'קרה ראשונה
צ'קרה ראשונה קרויה גם: שורש או בסיס ממוקמת בבסיס עמוד השדרה.
תפקידה: הקשר לנו אל העולם החומרי. מהווה בסיס לפעילותן של שאר הצ'קרות ולקיומו, בנייתו והתפתחותו של האדם. מקרקעת אותנו לאדמה. מעניקה תחושת יציבות, ביטחון ושייכות. ככל ששורשינו נעוצים באדמה בביטחון רב יותר, כך נעשים החיים הגשמיים, בעולם החומר, קלים ופשוטים יותר.
צ'אקרת הבסיס מעוררת את הצורך לפעול למען נושאים קיומיים: יציבות, המספקת לאדם מזון, קורת גג, משפחה והמשכיות. מייצגת את המאבק להישרדות ולשימור עצמי ולכן היא מקור האינסטינקטים הקיימים כדי להגן עלינו ולשמור על בריאותנו. אנרגיית הקונדליני.

צבע: אדום
אבנים: אגת, רובי, המטייט, ג'ספר אדום, בלאדסטון.
בלוטות: האשכים והשחלות, האחראים להמשכיות ופריון. ובלוטות האדרנל הנמצאות מעל לקוטב העליון של הכליות ואשר מפרישות הורמונים חיוניים לחיים.
בעיות ומחלות במצבי חוסר איזון: עצירות, טחורים, עייפות, אפאתיה, חוסר אנרגיה, בעיות דם, בעיות ומתח בעמוד השדרה, בעיות פרקים ועצמות, בעיות ברקמות, השמנה.
תפקוד הרמוני: האדם חש קשר עמוק עם האדמה ועם צורות החיים בטבע. האדם חש מקורקע באופן חיובי, מחובר לחיים ומלא עניין. תחושת יציבות, סיפוק עצמי וכוח פנימי. אסרטיביות חיובית, מסוגל להתמודד עם עימותים ומשברים. מסוגל לקבל החלטות ללא קושי, אנרגטי, פעיל , בעל יכולת הבחנה וכוח חיים חזק.
תפקוד לקוי: התמקדות לא פרופורציונאלית בצרכים ההישרדותיים. צורך לסיפוק תאוות ללא התחשבות בתוצאות, חוסר יכולת לקבל ולתת, פחדים קיומיים שונים, פחד מפני מחסור, עוני, חרדות.
אגוצנטריות, אגרסיביות.

צ'קרה שנייה
צ'קרה שנייה קרויה גם: הרה, טבור.
מיקומה: מתחת לטבור, על האגן , בטן  תחתונה.
תפקידה: המרכז של הרגשות הקדומים, האנרגיות המיניות והיצירתיות. צ'קרה זו עונה לצורך שלנו ליצור מערכות יחסים עם אנשים אחרים ולצורך שלנו לשלוט במידה מסוימת על הדינאמיקה של הסביבה הפיסית שלנו. כל הקשרים שבאמצעותם אנו שולטים על חיינו החיצוניים קשורה אליה. האנרגיה בצ'קרה זו מאפשרת לנו ליצור תחושה של זהות אישית וגבולות הגנה פסיכולוגיים. זו אנרגיה של יחסי גומלין עם העולם, של אי תלות באחרים , טבע הישרדותי להיותנו בעולם. צ'קרה זו היא מושב היכולת ליצור, להפיק, ללדת. מושב השינוי אליו מצטרפים הסקרנות, ההרפתקה והחדשנות. מתעלת את יכולותינו הפנימיות כלפי חוץ, מפעילה את העוצמה הפנימית, מפעילה את הפוטנציאל הגלום בנו והופכת אותו לממשי.

צבע: כתום.
אבנים: ענבר, סיטרין, טופז, אגת אש, אופל אש, כלציט כתום.
בלוטות: המערכת הלימפתית – המערכת המסייעת לניקוי הפסולת מהגוף. הלימפה היא חלק מהמערכת החיסונית של הגוף ולכן כאשר הצ'קרה מאוזנת הגוף מסוגל להתמודד עם זיהומים.
בעיות ומחלות במצבי חוסר איזון: התכווצויות שרירים, אלרגיות, תשישות פיזית, עצירות, חוסר איזון מיני וחוסר חשק מיני, עקרות, מעצורים והדחקות, חוסר יצירתיות.
תפקוד הרמוני: האדם חי כאינדיבידואל, מכיר בעצמיותו אך גם פתוח ומקבל את רגשות האחרים. מתחבר בקלות לבן המין השני. יחס למין בריא, וטבעי. תחושת תשוקה בריאה לחיים, זרימה אנרגטית של יצירתיות, התלהבות ושמחה. מסוגל לקבל שינויים בהבנה ובשמחה. האדם מוביל את חייו, מבטא וחש רגשות טבעיים ואמיתיים כלפי אחרים. תפקוד לקוי: חוסר שמחת חיים, עייפות מהחיים, חוסר יצירתיות, חוסר תשוקה, מעצורים ועכבות.
התמכרויות שונות – לכסף, אוכל, אלכוהול וכו'. חוסר מנוחה וחוסר סיפוק. מאידך יכול להיות התמכרות למין, הזיות ופנטזיות מיניות.

צ'קרה שלישית
צ'קרה שלישית קרויה גם: מקלעת השמש (סולר פלקסוס)
מיקום: בין הטבור ובסיס עצם החזה.
צ'אקרת מקלעת השמש מסמלת את השמש שלנו – את מרכז הכוח האישי שלנו. הצ'קרה ממונה על התפתחות האישיות שלנו ועל תשדורת רגשותנו אל העולם. היא מכוונת את יכולת ההשפעה שלנו על הסביבה, את העוצמה הפנימית, ואת האינטלקט במובן המעשי. היא מרכז הכוח האישי, הרצון , האגו וההגשמה העצמית.

צבע: צהוב
אבנים: סיטרין, ענבר, טייגר איי, טורמלין צהוב, טופז צהוב, כלציט צהוב.
בלוטות: בלוטת יתרת הכליה – בלוטת האדרנל הפעילה מאוד בהתהוות תהליך "סטרס", ובלוטת הלבלב האחראית על הפרשת האינסולין והגלוקגון.
בעיות: תשישות נפשית ועצבית, התבודדות, בעיות ביצירת קשרים, אבני מרה, סכרת, בעיות במערכת העיכול, אולקוס, אלרגיות.
תפקוד הרמוני: תחושת שלווה והרמוניה פנימית. האדם מכיל את כל רגשותיו ומתמודד עמם. האדם לא מגיב באופן רגשי מוגזם, ומאידך אינו עוצר בעד רגשותיו. האדם מקבל את עצמו, תוך שהוא מכבד אחרים. בטחון עצמי, אומץ, יצירתיות ותחושה של עוצמה פנימית וכבוד עצמי.
תפקוד לקוי: רצון עז לשליטה. אגו בלתי מאוזן, צורך קיצוני במעמד וכבוד. מניפולטיביות, שימוש בלתי הוגן בכוח, שחצנות, שתלטנות. חוסר מנוחה וחוסר סיפוק – מאידך, חוסר הערכה עצמית, דחוי וחסר אומץ. פחד מדחייה. לא מסוגל להתמודד.

צ'קרה רביעית
צ'קרה רביעית קרויה גם: צ'אקרת הלב
מיקום: במרכז החזה, במקביל ללב.
תפקידה: מקשרת בין שלושת הצ'קרות התחתונות לשלושת העליונות ולכן מהווה את "לב" המערכת.
מרכז האהבה, היכולת האמפתית, האכפתיות כלפי האחר, הנתינה, המסירות, יכולת הריפוי וההילינג.
בזכות צ'אקרת הלב אנו מסוגלים לאהוב ושואפים לאהוב. מתוך הצ'קרה אנו לומדים כיצד לתת מעצמנו, לסלוח, למחול ולחמול.

צבע: ירוק
אבנים: אמרלד, רוזקוורץ, קריסקולה, ג'ייד, מלאכית, רודונייט.
בלוטות: בלוטת התימוס – נמצאת בחלק הקדמי העליון של חלל בית החזה, בעלת תפקיד חשוב בהבשלת מערכת החיסון בילדים.
בעיות ומחלות במצבי חוסר איזון: קשיי נשימה, כאבי לב, התקפי לב, לחץ דם גבוה, מתח, כעסים, גישה בלתי חיובית לחיים, נדודי שינה, עייפות.
תפקוד הרמוני: מעניקה לאדם כוח אהבה אדיר, הזורם בשפע, באופן מודע ובלתי מודע, על הסובבים אותו. מצב זה יוצר אדם שנעים להיות בחברתו, נוכחותו מרגיעה ותומכת. תחושה של אושר ובטחון עצמי, שגורמת לכל הנוכחים סביבו להרגיש טוב.
תפקוד לקוי: מתבטא בהיבטים השונים של יכולת הקבלה והנתינה. האדם חש חוסר יכולת לקבל אהבה,
או לתת אהבה, או שניהם ביחד. רגישות יתר ופגיעות, פחד להביע רגשות, רגשות דחייה, תלות באישור
של אחרים.

צ'קרה חמישית
צ'קרה חמישית קרויה גם: צ'אקרת הגרון.
מיקום: באזור הגרון.
תפקידה: מרכז התקשורת, ההשראה וההתבטאות. הצ'קרה מתקשרת להיבטי התקשורת כולם – עם העצמי, עם הזולת ועם היקום. היא מחברת בין המחשבה לבין הביטוי של המחשבה. יוצרת קשר בין המחשבות, הרגשות, הדחפים והתגובות שלנו. משדרת ומבטאת את תכולתן של כל הצ'קרות לעולם. דרך צ'קרה זאת אנו מבטאים את מי שהננו. צ'אקרת המין שמחוברת לצ'אקרת הגרון ממונה על היצירתיות, ואילו צ'אקרת הגרון מספקת את ההשראה.

צבע: כחול.
אבנים: לאפיס לזולי, תורכיז, ספיר, בלו – לייס, קריסקולה, טורמלין כחול, קוורץ כחול.
בלוטות: בלוטת התריס (תירואיד), המכילה הורמונים חשובים. באדם בוגר הבלוטה אחראית למטבוליזם (קצב חילוף חומרים) תקין. בלוטת הפרא תירואיד אחראית על רמות הסידן (והזרחן) בגוף ומכאן הקשר למבנה השלד והעצמות.
בעיות ומחלות במצבי חוסר איזון: בעיות של התבטאות, בעיות ופגמי דיבור, בעיות נשימה, כאבי ראש, צוואר, כתפיים ועורף, בעיות ודלקות גרון, בעיות במיתרי הקול, דימוי עצמי נמוך, חוסר יצירתיות, דלקות זיהומים ובעיות אוזניים. בעיות בשלד (אוסטיאופורוזיס).
תפקוד הרמוני: האדם מסוגל לבטא את רגשותיו, מחשבותיו, דעותיו, ללא חשש ובחופשיות. האדם חש בטוח בעצמו, כפועל יוצא מכך הוא אינו חושש לחשוף את חולשתיו בפני האחר, או את עוצמתו הפנימית. האדם שולט בדיבורו, מסוגל להקשיב. הביטוי העצמי מתבטא בכל תחומי החיים.
תפקוד לקוי: האדם מתקשה לבטא את עצמו. בעיות תקשורת שונות. הערכה עצמית נמוכה וביקורתיות עצמית. הפרעות בשפה ובדיבור. דברנות יתר, פטפטנות, בעיות בהקשבה, התפרצויות רגשיות. מאידך – חשש לדבר, קול שקט, חלוש, ביישנות, לא מעורב. תחושה של "גוש בגרון".

צ'קרה שישית
צ'קרה שישית קרויה גם: עין שלישית.
מיקום: מרכז המצח.
תפקידה: ממונה על התפיסה המודעת. מפקחת על היכולות המטליות השונות, הזיכרון, כוח הרצון והידע. מחברת את האדם אל התת מודע שלו, אל האינטואיציה, ליכולת להבין תובנות קוסמיות ולקבל מסרים בלתי מילוליים. אחראית לאיזון בין שתי ההמיספרות במוח, הימנית והשמאלית, כלומר בין האינטואיציה, הרגש, המיסטי לבין הלוגי הרציונל. ממונה על האיזון הפיזי, על יכולת הריכוז, שלוות הנפש והחוכמה.מחברת עם ההשראה.

צבע: כחול רויאל ( כחול צי)
אבנים: לפידולייט, פלואורייט, לאפיס לאזולי.
בלוטות: האצטרובל – מופקדת על שעון היום והלילה הפנימי, המשפיע על מצב הרוח והמצב ההורמונאלי.
ובלוטת ההיפופיזה – המשמשת מעין מרכז בקרה המווסתת תפקודים רבים ושונים. היא מפרישה הורמונים הנוגעים לכל רובדי הקיום הפיזי והרגשי.
בעיות ומחלות במצבי חוסר איזון: מחלות עיניים, מחלות אוזניים, בעיות אף וסינוסים, בעיות עצבים בפנים, כאבי ראש, סיוטי לילה.
תפקוד הרמוני: יכולת שיכלית ואינטלקטואלית גבוהה, יכולת פילוסופית, יכולת מחקר והמצאה, בהירות מחשבתית, מוסריות גבוהה, התערות חברתית טובה ויכולת ליצור קשר עם אנשים בקלות. יכולת אינטואיטיבית גבוהה, יכולת דמיון והדמיה, יכולת הבנה שכלית, הגיונית רציונאלית וגם אינטואיטיבית. מחשבה גמישה, וקבלת מסרים ותקשורת ברמות שונות של מודעות.
תפקוד לקוי: האדם חווה את חייו דרך השכל, דרך הרציונאלי וההגיוני. יש צורך הסדר והגיון בכל, ומה שלא עונה על דרישות אלה נראים בלתי אפשריים. תפיסת עולם מצומצמת, ברורה ומובהקת. לעתים יש חוסר איזון כללי, רחפנות, חוסר קרקוע.

צ'קרה שביעית
צ'קרה שביעית קרויה גם: כתר, קודקוד.
מיקום: כיפת הגולגולת, בסיס הקודקוד.
תפקידה: מרכז השלמות האנושית. מאגר ידע שאין לו גבולות. מסמלת הארה והתחברות לרבדים גבוהים יותר של מודעות ורוחניות. מחברת בין הגוף הפיזי והמערכת האנרגטית הקוסמית, ומהווה מרכז אלקטרו – מגנטי המספק אנרגיה למרכזים הנמוכים ממנו. ממונה על החיבור למודעות העליונה, תובנות אלוהיות וקוסמיות, ועל היכולת להתחבר למידע האלוהי ולאור והאהבה האוניברסאליים. זה המקום בו אנחנו מרגישים " בבית", אין צורך בעשייה, אין צורך בשליטה במציאות, אין צורך במחשבה – פשוט להיות, מהות טהורה. זה המקום הקורא בתוכנו " אהיה אשר אהיה".

צבע: סגול, לבן ,זהב, שקוף
אבנים: אמטיסט, יהלום, קוורץ שקוף.
בלוטות: המוח הגדול.
תפקוד הרמוני: למעשה אין חסימות בצ'אקרת הכתר. היא יכולה להיות פתוחה יותר או פחות. עם היפתחות הצ'קרה חווה האדם יותר רגעים של פשוט "להיות", במצב של קבלה, מצב שאינו מערב בתוכו צרכים, מחשבות וחששות. האדם חווה את עצמו כחלק מהמהות הטהורה הכוללת את כל היש. ככל שהצ'קרה מתפתחת רגעים אלה הופכים לתדירים יותר, עד שהם הופכים לתחושה תמידית של איזון והרמוניה עם העצמי והיקום.
חוסר איזון: כאשר הצ'קרה אינה פתוחה באופן מספיק האדם עשוי לחוש חוסר ייעוד, מבולבל, בלתי שלם עם עצמו, בלתי רגוע , מלא בשאלות שאינו יודע כיצד לקבל את התשובה עליהן. עלול לחוש חוסר הרמוניה עם אנשים, פחד מהמוות שעלול לשלוט או להפריע בחיים, או תחושת חוסר טעם בחיים.

* חזור לתחילת המאמר

כל הזכויות שמורות לרננית הילה פלדמן
© רננית הילה פלדמן
מורה מוסמכת לאורה סומא: קורסים, הרצאות, אבחון ייעוץ וטיפול.
מפיצה בלעדית למוצרי אורה סומא. הנחות מיוחדות לתלמידים

  חזור לרשימת המאמרים  
   

 

 

בחר צבע